Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Z aparatem o świcie i zmierzchu

W Fabryce Sztuk uroczyście otwarto wystawę będąca zwieńczeniem jedenastej edycji konkursu “Wakacje z aparatem”. W tym roku fotograficy mieli za zadanie uwieczniać świty i zmierzchy.

Już od dziesięciu lat, z inicjatywy Jerzego Cyganowskiego Fabryka Sztuk organizuje konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem”. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 450 osób, które dostarczyły ponad dwa tysiace zdjęć. W czwartkowy wieczór odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy, będącej podsumowaniem jedenastej edycji. Dyrektor Fabryki Sztuk Alicję Gajewską zapytaliśmy o regulamin konkursu i frekwencję.

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele samorządowych władz w tym patroni konkursu – poseł na sejm Kazimierz Smoliński i prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Zanim rozpoczęło się podsumowanie, minutą ciszy uczczono pamięć tczewskiego fotografika świętej pamięci Stacha Borkowskiego, który z powodzeniem uczestniczył w wielu edycjach “ Wakacji z aparatem”.

Łącznie przyznano 12 nagród. W kategorii zdjęcia promującego Tczew nagrodę główna otrzymał Roman Hudzik, które przedstawiało tczewski most nad Wisła, ale ten kolejowy, a nie zabytkowy z przęsłami Lentzego.
Najlepszym debiutantem jury uznało Mariusza Garczewskiego, autora zdjęcia z tczewskim mostem nad Wisłą, ale od strony bulwaru. W konkursie głównym trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Burcławowi za ujęcie tczewskich mostów z lotu ptaka. Dwie najlepsze fotografie pokazywały piękno przyrody. Nadmorski pejzaż Hudzika zajął drugie miejsce, a zwycięzcą została biało-czarna fotografia autorstwa Katarzyny Świątek.

Oglądają zdjęcia wyróżnione, a także te pominięte jakimikolwiek nagrodami rzeczywiście odnosiło się wrażenie, że jurorzy mieli piekielnie trudne zadanie. Oglądający byli pod wrażeniem. Uczestnicy wernisażu również mogli oddać głos na wybrana przez siebie fotografię i mieli z tym sporo trudności. Ostatecznie nagrodę publiczności otrzymała Monika Holz.
W organizacji uroczystości pomogli wolontariusze ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej przy ul. Zamkowej pod opieką Magdy Grabowskiej. A wokalnym występem wernisaż uświetniła Emilia Kalinowska z Fabryki Sztuk.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1536). Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Paweł Orkisz na tczewskim rynku

  Koncert uświetniający Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, imprezę integracyjną na placu Hallera (2016)

 • 08:55 – Spotkanie autorskie z Sarą Błąk

  Z naszego archiwum. Młoda pisarka w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1536). Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Nie ma mowy! Odcinek 12

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 maja 2019)

 • 09:40 – Sesja Rady Miasta

  Obrady Rady Miejskiej w Tczewie z 9 maja 2018 r. - sesja nadzywczajna

 • 10:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! PRZEGLĄD TYGODNIA. Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny. Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:45 – O Antonim Garnuszewskim

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Biblioteki Publicznej z profesorem Danielem Dudą autorem biografii o komandorze Antonim Garnuszewskim (czerwiec 2016)

 • 18:35 – Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 19:05 – Występ Basi Stępniak-Wilk

  Z naszego archiwum. Część benefisu Pawła Orkisza zarejestrowana w Nowohuckim Centrum Kultury w 2014 r.

 • 19:10 – Miss i Mister Złotego Wieku 2019

  PREMIERA! Złote czasy polskich seriali - impreza z udziałem tczewskich seniorów zorganizowana w CKiS przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (12 kwietnia 2019) - część 1

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:40 – Miss i Mister Złotego Wieku 2019

  PREMIERA! Złote czasy polskich seriali - impreza z udziałem tczewskich seniorów zorganizowana w CKiS przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (12 kwietnia 2019) - część 2

 • 21:35 – Dni Ziemi Tczewskiej 2011

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 22:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu