Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Z aparatem o świcie i zmierzchu

W Fabryce Sztuk uroczyście otwarto wystawę będąca zwieńczeniem jedenastej edycji konkursu “Wakacje z aparatem”. W tym roku fotograficy mieli za zadanie uwieczniać świty i zmierzchy.

Już od dziesięciu lat, z inicjatywy Jerzego Cyganowskiego Fabryka Sztuk organizuje konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem”. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 450 osób, które dostarczyły ponad dwa tysiace zdjęć. W czwartkowy wieczór odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy, będącej podsumowaniem jedenastej edycji. Dyrektor Fabryki Sztuk Alicję Gajewską zapytaliśmy o regulamin konkursu i frekwencję.

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele samorządowych władz w tym patroni konkursu – poseł na sejm Kazimierz Smoliński i prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Zanim rozpoczęło się podsumowanie, minutą ciszy uczczono pamięć tczewskiego fotografika świętej pamięci Stacha Borkowskiego, który z powodzeniem uczestniczył w wielu edycjach “ Wakacji z aparatem”.

Łącznie przyznano 12 nagród. W kategorii zdjęcia promującego Tczew nagrodę główna otrzymał Roman Hudzik, które przedstawiało tczewski most nad Wisła, ale ten kolejowy, a nie zabytkowy z przęsłami Lentzego.
Najlepszym debiutantem jury uznało Mariusza Garczewskiego, autora zdjęcia z tczewskim mostem nad Wisłą, ale od strony bulwaru. W konkursie głównym trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Burcławowi za ujęcie tczewskich mostów z lotu ptaka. Dwie najlepsze fotografie pokazywały piękno przyrody. Nadmorski pejzaż Hudzika zajął drugie miejsce, a zwycięzcą została biało-czarna fotografia autorstwa Katarzyny Świątek.

Oglądają zdjęcia wyróżnione, a także te pominięte jakimikolwiek nagrodami rzeczywiście odnosiło się wrażenie, że jurorzy mieli piekielnie trudne zadanie. Oglądający byli pod wrażeniem. Uczestnicy wernisażu również mogli oddać głos na wybrana przez siebie fotografię i mieli z tym sporo trudności. Ostatecznie nagrodę publiczności otrzymała Monika Holz.
W organizacji uroczystości pomogli wolontariusze ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej przy ul. Zamkowej pod opieką Magdy Grabowskiej. A wokalnym występem wernisaż uświetniła Emilia Kalinowska z Fabryki Sztuk.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 – Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 – Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu