Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Fala nadejdzie z opóźnieniem
Nasz Tczew

Fala nadejdzie z opóźnieniem

W 2020 roku na Pomorzu, w tym Tczewie, ma zostać wprowadzony zintegrowany bilet na przejazdy komunikacją miejską o nazwie Fala. Wprowadzenie wspólnego biletu prawdopodobnie zostanie opóźnione o trzy miesiące z powodu unieważnienia przetargu.

16 grudnia o godz. 10.00 minął termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w formie przetargu ograniczonego. Niestety nikt nie zgłosił się w wyznaczonym terminie. Pierwsza oferta wpłynęła 12 minut po czasie, dlatego nie została uwzględniona.

Nowy przetarg zostanie ogłoszony w najbliższy piątek, 20 grudnia. Warunki techniczne nie ulegną zmianie. Według harmonogramu potencjalni wykonawcy systemu będą mieli czas na nadsyłanie ofert do połowy lutego. Spółka InnoBaltica, która odpowiada za przeprowadzenie przetargu, zakłada, że wykonawca zostanie wyłoniony pod koniec marca przyszłego roku, natomiast umowa z nim zostanie podpisana w maju. Jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele InnoBaltica mieli nadzieję, że bilet zostanie uruchomiony między innymi w Tczewie we wrześniu przyszłego roku. Najprawdopodobniej terminu tego nie uda się dotrzymać.

Przypomnijmy, że bilet metropolitalny Fala ma docelowo obejmować nie tylko transport publiczny w Gdańsku, Gdyni, Sopocie czy Tczewie, ale w większości miast województwa pomorskiego. Niewykluczone, że bilet mógłby prócz funkcji transportowej spełniać również inne, np. oferować zniżki do instytucji kultury. Mimo wprowadzenia wspólnego biletu Fala, każde z miast zachowa swój własny cennik.