Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Złoty jubileusz tczewskiej dziesiątki

Szkoła Podstawowa numer dziesięć z oddziałami integracyjnymi w Tczewie obchodziła złoty jubileusz. Z okazji 50-lecia odbyła się uroczysta akademia, a uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg działań uświetniających urodziny dziesiątki.

W 1969 roku w tej szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Dziś dziesiątka to szkoła do której uczęszcza ponad 700 uczniów, pracuje tu ponad stu nauczycieli i pracowników administracji. Placówka prowadzi klasy integracyjne, jest znana ze swojego sportowego profilu, ma dobrą infrastrukturę, tu szkoli się wielu utalentowanych lekkoatletów, ale nie tylko.

Z okazji okrągłych urodzin w szkole odbyło się szereg konkursów, projektów nawiązujacych do utożsamiania się z placówką.
Gala z okazji 50-lecia szkoły imienia pułkownika Stanisława Dąbka była okazją do podsumowania działalności placówki, przypomnienia historii, przedstawienia osób, które kierowały szkołą, także tych, z których szkoła jest najbardziej dumna. Mówiła o tym dyrektor SP 10 Iwona Kardasz.

Z okazji złotego jubileuszu pedagodzy i pracownicy administracji otrzymali nagrody dyrektora. Przyznano też specjalne „Nagrody na 10”, dla emerytowanych nauczycieli. Tytuł „Trenera na 10” otrzymał Józef Krawczykiewicz, a „Dyrektorami na 10” zostali Maria Flisikowska i Wojciech Borzyszkowski. Byli dyrektorzy zabrali głos, a ich wypowiedzi były pełne emocji.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządowych władz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół także księża, absolwenci, nauczyciele-emeryci. Nie zabrakło dyrektor gimnazjum w niemieckim Norderstedt, z którym SP 10 współpracuje od ponad 25 lat. Było wiele słów uznania, prezentów i życzeń. Złożył je również prezydent Mirosław Pobłocki
Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały wzruszający, ale też radosny i żywiołowy program artystyczny.

Program jubileuszowy nie składał się wyłącznie z muzyki. Były inscenizacje, prezentacja wielkiej biało-czerwonej flagi, występy taneczne, a finał był taki, że niemal cała sala ruszyła do wspólnej zabawy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 – Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 – Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu