Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Złoty jubileusz tczewskiej dziesiątki

Szkoła Podstawowa numer dziesięć z oddziałami integracyjnymi w Tczewie obchodziła złoty jubileusz. Z okazji 50-lecia odbyła się uroczysta akademia, a uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg działań uświetniających urodziny dziesiątki.

W 1969 roku w tej szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Dziś dziesiątka to szkoła do której uczęszcza ponad 700 uczniów, pracuje tu ponad stu nauczycieli i pracowników administracji. Placówka prowadzi klasy integracyjne, jest znana ze swojego sportowego profilu, ma dobrą infrastrukturę, tu szkoli się wielu utalentowanych lekkoatletów, ale nie tylko.

Z okazji okrągłych urodzin w szkole odbyło się szereg konkursów, projektów nawiązujacych do utożsamiania się z placówką.
Gala z okazji 50-lecia szkoły imienia pułkownika Stanisława Dąbka była okazją do podsumowania działalności placówki, przypomnienia historii, przedstawienia osób, które kierowały szkołą, także tych, z których szkoła jest najbardziej dumna. Mówiła o tym dyrektor SP 10 Iwona Kardasz.

Z okazji złotego jubileuszu pedagodzy i pracownicy administracji otrzymali nagrody dyrektora. Przyznano też specjalne „Nagrody na 10”, dla emerytowanych nauczycieli. Tytuł „Trenera na 10” otrzymał Józef Krawczykiewicz, a „Dyrektorami na 10” zostali Maria Flisikowska i Wojciech Borzyszkowski. Byli dyrektorzy zabrali głos, a ich wypowiedzi były pełne emocji.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządowych władz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół także księża, absolwenci, nauczyciele-emeryci. Nie zabrakło dyrektor gimnazjum w niemieckim Norderstedt, z którym SP 10 współpracuje od ponad 25 lat. Było wiele słów uznania, prezentów i życzeń. Złożył je również prezydent Mirosław Pobłocki
Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały wzruszający, ale też radosny i żywiołowy program artystyczny.

Program jubileuszowy nie składał się wyłącznie z muzyki. Były inscenizacje, prezentacja wielkiej biało-czerwonej flagi, występy taneczne, a finał był taki, że niemal cała sala ruszyła do wspólnej zabawy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM