Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

120 tysięcy zł od tczewian dla WOŚP
Nasz Tczew

120 tysięcy zł od tczewian dla WOŚP

Za nami dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wolontariusze zbierali środki na zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sprawdzamy, jak przebiegał finał w Tczewie.

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, że w ciągu dwudziestu ośmiu lat zebrała ponad miliard złotych. W tym roku darczyńcy przekazali ponad 115 mln zł, choć wynik ten może jeszcze znacznie się powiększyć, ponieważ są to dopiero wstępne wyliczenia. W Tczewie prawie 40 tysięcy zł uzbierali harcerze.

Podobnie jak w poprzednich latach tczewianie licznie przybyli do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie sztab Macieja Szulce zorganizował m.in. koncerty i licytacje. Wolontariusze z Ekonomika zebrali ok. 80 tysięcy zł. Finał WOŚP odbył się także w Dąbrówce Tczewskiej, gdzie mieszkańcy mogli wziąć udział m.in. w koncertach.

Łącznie tczewianie przekazali orkiestrze niemal 120 tysięcy zł. Jeśli dodamy do tego wynik z gminy wiejskiej Tczew, otrzymamy łączną kwotę 160 tysięcy zł.