Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rok 2020 bez budżetu obywatelskiego
Nasz Tczew

Rok 2020 bez budżetu obywatelskiego

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego na rok 2020 nie odbędzie się. Prezydent Tczewa wyjaśnia, dlaczego mieszkańcy mogą spodziewać się siódmej edycji dopiero w przyszłym roku.

To już niemal tradycja, że na przełomie roku w Tczewie ruszał budżet obywatelski, który polega na zgłaszaniu projektów przez mieszkańców, następnie na ich weryfikacji, głosowaniu przez mieszkańców, i wreszcie na realizacji zwycięskich inwestycji najczęściej w miesiącach letnich. W grudniu minionego roku kolejny budżet obywatelski nie został jednak ogłoszony. W programie „Pytania do prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśnił dlaczego.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony regulamin budżetu obywatelskiego na rok 2021. Pytanie, które w chwili obecnej pozostaje bez odpowiedzi, to czy kolejny budżet obywatelski nadal będzie wynosił 1 milion zł czy też dwa miliony ze względu na jego brak w tym roku.

Przypomnijmy, że do tej pory w Tczewie odbyło się sześć edycji budżetu obywatelskiego. Pierwsza z nich oferowała mieszkańcom 500 tysięcy złotych, a wszystkie kolejne po okrągłym milionie. Budżet obywatelski odniósł w Tczewie bardzo duży sukces. W trakcie ostatnich sześciu lat na wszystkich osiedlach naszego miasta zrealizowano dokładnie 101 inwestycji mieszkańców wartych ok. 5,5 mln zł.