Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

15 zachorowań w ciągu tygodnia
Nasz Tczew

15 zachorowań w ciągu tygodnia

W minioną niedzielę w województwie pomorskim odnotowano rekordową dzienną liczbę zakażeń koronawirusem. Mowa o 85 przypadkach, które w niedzielę stanowiły drugi wynik w kraju zaraz za województwem śląskim. W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyło 15 zakażeń, w tym 8 w weekend. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 56 osób, a 31 wyzdrowiało. W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 1600 zachorowań, ponad 750 wyzdrowień oraz 41 zgonów.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie informuje, że w związku z ogniskiem w tczewskim szpitalu rehabilitacyjnym na kwarantannie przebywa 57 osób. Są to pacjenci, pracownicy oraz osoby współzamieszkujące. Część z nich, która otrzymała już ujemny wynik testu na koronawirusa, została zwolniona z obowiązku dalszego odbywania kwarantanny. Sanepid informuje, że ognisko rodzinne związane z Oddziałem Rehabilitacyjnym Szpitali Tczewskich i z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Jarosławcu dotyczy łącznie 9 chorych osób, w tym 2 pracowników medycznych.

W przypadku firmy Flex, gdzie dotąd potwierdzono jeden przypadek koronawirusa, na kwarantannie przebywa 29 osób. Z kolei w firmie Vetrex w minionych tygodniach na COVID-19 zachorowały dwie osoby. Ognisko to jest obecnie na etapie wygaszania. Firma informuje, że do zakażenia doszło poza jej siedzibą. Zakażone dwie osoby to członkowie jednej rodziny wspólnie pracujący w Vetrex. Spółka dodaje, że osoby mające kontakt z zakażoną dwójką były poddane kwarantannie. U żadnej z tych osób nie wykryto koronawirusa.

Sanepid informuje, że stan zdrowia większości chorych pozwala na odbywanie przez nich izolacji w warunkach domowych. Hospitalizowany jest jeden pacjent. Dodajmy, że osoby przebywające na kwarantannie są badane w kierunku obecności koronawirusa w siódmej lub ósmej dobie po ostatnim kontakcie z osobą chorą.