Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

album tczewski 2023
Nasz Tczew

Albumy ratują Tczew od zapomnienia

Siódma część Fotografii po 1945 roku – to nazwa nowej publikacji autorstwa Józefa Golickiego – kolejnej części cyklu „Album Tczewski”, który dzięki starym fotografiom pokazuje historię naszego miasta i jego mieszkańców. Prezentacja książki odbyła się w Fabryce Sztuk.

Józef Golicki jest autorem kilkudziesięciu wydawnictw o naszym mieście. Album Tczewski to cykl publikacji. Autor zaprezentował w Fabryce Sztuk trzynastą jej część. Łącznie w cyklu opublikowano blisko 2 dwa i pół tysiąca zdjęć. Koncepcja Albumu Tczewskiego jest niezmienna. Idea fotograficznego pamiętnika Tczewa ukazana jest w pewnej strukturze.


Promocje publikacji Józefa Golickiego to już tradycja. Spotkanie rozpoczął krótką mową wstępną Zdzisław Wojtaś. Podkreślił, że autor w swojej pracy ma wielkie wsparcie małżonki Reginy Golickiej. Sala konferencyjna Fabryki Sztuk wypełniła się miłośnikami miasta, którzy wykupują każdą książkę przygotowywaną w ramach cyklu Album Tczewski. Wiele osób przybyło, by odebrać książkę, w której znalazły się fotografie udostępnione przez nich – wydawca przekazuje im albumy gratis.