Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Chcą remontu chodnika przy 1 Maja
Nasz Tczew

Chcą remontu chodnika przy 1 Maja

Mieszkańcy kamienicy przy dawnym dworcu kolejowym w Tczewie poprosili nas o interwencję w sprawie zaniedbanego, przez wiele lat nieremontowanego chodnika. Zakład Usług Komunalnych informuje, że długo oczekiwana przez mieszkańców wymiana chodnika będzie prawdopodobnie zrealizowana w przyszłym roku.

To miejsce niegdyś było wizytówką Tczewa, a dziś jest bardzo zaniedbane. Mowa o fragmencie ul. 1 Maja, który prowadzi do terenu dawnego, nieistniejącego już dworca kolejowego w Tczewie. Wzdłuż ulicy po dwóch stronach biegnie chodnik. Ten po północnej stronie jest w stosunkowo dobrym stanie, jednak ten po stronie południowej, przebiegający w pobliżu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest bardzo zniszczony.

Mieszkanki pobliskiej kamienicy poprosiły nas o interwencję. Nie zgodziły się na ujawnienie wizerunku, ale udzieliły nam wypowiedzi bez udziału kamery. Jedna z tczewianek podkreśla, że mieszka w tym miejscu od 71 lat. Od 6 lat corocznie prosi tczewski ratusz o przebudowę chodnika. W ubiegłym roku miała usłyszeć od urzędnika, że nastąpi to w tym roku. Inna mieszkanka dodaje, że problemem jest również przestrzeń pomiędzy MOPS-em, a kamienicą, która w dni deszczowe zamienia się w małe jezioro.

Spytaliśmy przedstawiciela pobliskiego MOPS-u, czy interesanci placówki oraz pracownicy zauważyli problem zniszczonego chodnika.

Tczewski ratusz poinformował nas, że w najbliższych dniach Zieleń Miejska dokona kosmetycznej przycinki drzew. Z kolei dyrektor ZUK-u odpowiedział na pytanie w sprawie obietnicy wyremontowania chodnika w tym roku. Dyrektor ZUK-u proponuje, aby do momentu całkowitej przebudowy, mieszkańcy korzystali z chodnika po drugiej stronie ulicy.