Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Coraz więcej dzieci w szpitalu przez COVID
Nasz Tczew

Coraz więcej dzieci w szpitalu przez COVID

Szpitale Tczewskie alarmują, że coraz więcej dzieci chorujących na COVID-19 trafia do Szpitali Tczewskich w stanie ciężkim. Zwiększa się również liczba osób testowanych na obecność koronawirusa. Do niedawna szpitale wykonywały po około 30 wymazów dziennie, a obecnie liczba ta wynosi 150. Prezes placówki informuje, że personel szpitala dobrze radzi sobie z walką z trzecią falą pandemii, aczkolwiek zespół jest już przemęczony.

Łącznie od początku pandemii już ponad 7700 osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi około sześć procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 532 nowe przypadki, czyli ponad 100 więcej niż w poprzednim tygodniu i o kilkaset więcej niż w tygodniach wcześniejszych. W minionym tygodniu najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w niedzielę, bo aż 131. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 148 tysięcy zakażeń. Sanepid informuje również o liczbie niemal 340 tysięcy mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 4 kolejne zgony spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 188 osób, a w województwie pomorskim ponad 3100.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Tczewa mogą odebrać od strażników miejskich po cztery darmowe maseczki na osobę . Adresy aktualnych punktów odbioru można znaleźć na stronie wrotatczewa.pl.