Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czy kolejne osiedla będą zrewitalizowane?
Nasz Tczew

Czy kolejne osiedla będą zrewitalizowane?

Rewitalizacja osiedla Zatorze niedawno dobiegła końca. Wcześniej odświeżono również Stare Miasto. Spytaliśmy prezydenta Tczewa, czy jeśli pojawiłyby się kolejne środki unijne na programy rewitalizacyjne, to czy jest szansa na odświeżenie kolejnych osiedli.

Najpierw w latach 2007-2013 zrealizowano w Tczewie rewitalizację Starego Miasta, a w następnych latach odnowiono kolejne miejsca na starówce jak i na powstałym w XIX wieku osiedlu Zatorze. Prócz zadań inwestycyjnych, zrealizowano również wiele działań tak zwanych miękkich. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki przypomniał, ile milionów złotych zostało przeznaczonych na te cele.

Mieszkańcy osiedla Zatorze są bardzo zadowoleni z rewitalizacji, o czym chętnie mówią w naszym nowym programie „Tczew mówi”. Nic zatem dziwnego, że pojawia się pytanie o to co dalej, o to czy jest szansa na to, aby kolejne osiedla zostały zrewitalizowane. Prezydent nie ukrywa, że odpowiedź na to pytanie jest trudna.

Ważną kwestią jest to, aby zrozumieć, dlaczego właśnie Stare Miasto i Zatorze zostały wiele lat temu zakwalifikowane do rewitalizacji.