Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ignaś kajaki
Nasz Tczew

Wyprawa kajakowa z misją wspierania Ignasia

Rodzina państwa Maciejewskich z Tczewa walczy o zdrowie dwuletniego syna Ignasia, któremu z powodu rzadkiej choroby wrodzonej grozi amputacja nogi. Do akcji nieoczekiwanie postanowili się włączyć Tomasz Wyszkowski i Piotr Pawłowski, którzy swoją wyprawę kajakową nurtem Wisły poświęcili Ignasiowi.

Ignaś zmaga się z rzadką chorobą – wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej, która powoduje że kości samoistnie się łamią, a to może doprowadzić do amputacji kończyny.

Rodzice chłopca Mirosława i Paweł Maciejewscy byli przez wiele miesięcy bezsilni, bowiem lekarze nie byli w stanie pomóc Ignasiowi. Dowiedzieli się jednak, że istnieje klinika w Warszawie, która innowacyjną metodą może wyleczyć chłopca. Na zabiegi i rehabilitację potrzebują blisko 100 tysięcy złotych. Postanowili prosić o wsparcie za pomocą zrzutki na portalu siepomaga.pl.

Nieoczekiwanie odezwali się do nich prezesi firmy Organicalc & Vantage Polska, którzy w nietypowy sposób postanowili wesprzeć Ignasia. Tomasz Wyszkowski i Piotr Pawłowski wyruszyli na wyprawę kajakową nurtem Wisły z Warszawy do Gdańska. Po drodze zbierają pieniądze na Ignasia – promują zbiórkę w mediach społecznościowych relacjonując zarazem wyprawę. W czwartek 5 czerwca dotarli do Tczewa, gdzie spotkali się z rodziną Ignasia. Były wspólne zdjęcia, podziękowania i wielkie wzruszenie.