Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Daria mistrz
Nasz Tczew Sport

Daria Górska Mistrzynią Polski juniorek

Szesnastoletnia tczewianka Daria Górska zdobyła trzy medale na mistrzostwach Polski juniorów do lat osiemnastu w tenisie ziemnym, jakie odbyły się w Stalowej Woli. Najcenniejszy sukces to mistrzostwo kraju wywalczone w singu. Do złotego medalu dołożyła srebrny w mikście oraz brązowy w deblu.

Tczewskie zawodniczki w tym sezonie są w Polsce najlepsze w gronie juniorek, chociaż rywalizują ze starszymi o dwa- trzy lata rywalkami. Zimą w halowych mistrzostwach Polski Daria Górska zdobyła złoto w deblu,a piętnastoletnia Weronika Ewald wygrała turniej singlowy. Niestety Weronika doznała poważnej kontuzji i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. 16-letnia Daria w letnich mistrzostwach Polski, rozegranych na kortach ziemnych w Stalowej Woli, potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki i pokazała swój niesamowity rozwój. Tczewianka trenowana przez ojca Rafała Górskiego już dwa tygodnie przed mistrzostwami zasygnalizowała, że jest główną kandydatką do złota, znakomicie grając na międzynarodowym turnieju rangi ITF juniorów do lat 18, jaki odbył się w Gdańsku. W tych zawodach dotarła do półfinału.

W turnieju singlowym o mistrzostwo Polski Górska bez problemów wygrała pierwsze trzy pojedynki. Jej ćwierćfinałowa rywalka skreczowała w drugim secie, przy wyraźnym prowadzeniu Darii. W półfinale stoczyła zacięty bój z warszawianką Laurą Koralnik. Pierwszego seta Górska wygrała po zwycięskim tie-breaku, drugiego 6:4. W finale tczewianka zdominowała na korcie Xenię Lipiec, wygrała pewnie 6:0, 6:4.

Daria reprezentująca Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki, na co dzień trenująca na obiektach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji na tych mistrzostwach była najbardziej zapracowaną zawodniczką – startując we wszystkich trzech kategoriach stoczyła aż 10 spotkań.

W grze mieszanej w parze z Piotrem Siekanowiczem Daria dotarła do finału. Po bardzo emocjonującym zaciętym trzysetowym meczu musiała uznać wyższość pary Anastasia Bozova – Aleksander Orlikowski. Bozova stanęła Darii na drodze do złota w deblu. Górska z Magdą Świerczyńską przegrały w półfinale z parą Bozova – Zuzanna Kubacha, zdobywając tym samym brązowy medal.