Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dzięki Złombolowi pomogą dzieciom
Nasz Tczew

Dzięki Złombolowi pomogą dzieciom

Kolejna ekipa z Tczewa weźmie udział w Złombolu, czyli w charytatywnym rajdzie, którego celem jest pomoc dla dzieci z domów dziecka. Czwórka tczewian wkrótce wyruszy w kierunku Turcji w wyprodukowanej 30 lat temu w Czechosłowacji Skodzie Favorit.

Złombol to największy rajd charytatywny w Europie. W tym roku będzie w nim uczestniczyło ponad 400 aut, w tym jedno z Tczewa. Piątym uczestnikiem wyprawy jest 30-letnia, czechosłowacka Skoda Favorit, od której grupa zaczerpnęła swoją nazwę z włoskim akcentem, czyli Unfavorite.

Prezydent Tczewa objął ekipę Unfavorite patronatem. Już po naszym nagraniu auto zostało oklejone nalepkami z logo m.in. Tczewa. Drużynę Unfavorite można wesprzeć wpłacając środki na dom dziecka poprzez linki podane na facebookowym profilu. Ekipa obiecuje, że wróci z Turcji z wideorelacją.

Przypomnijmy, że w minionych latach relacjonowaliśmy złombolowe jak i indywidualne wyprawy innej tczewskiej grupy o nazwie „Na UAZach w Świat”. Również w tym roku drużyna wybierze się w charytatywną podróż.