Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dobra zabawa z grami planszowymi
Nasz Tczew

Dobra zabawa z grami planszowymi

W miniony weekend miłośnicy gier planszowych po raz kolejny przez kilka godzin grali w ulubione tytuły w Centrum Kultury i Sztuki. To efekt realizacji projektu ZagrajMy, który ma na celu integrację mieszkańców Tczewa poprzez dobrą zabawę. W wydarzeniu wzięli udział także goście z Ukrainy.

Po raz czwarty członkowie grupy ZagrajMy, czyli miłośnicy plansz, kart, pionków i kostek, zorganizowali Dzień Gier Planszowych. Pierwsze spotkania odbywały się w Klubie Rodzinnym na Zatorzu, a kolejne w Centrum Kultury i Sztuki. Cykl wydarzeń ma na celu zintegrowanie mieszkańców poprzez granie we współczesne planszówki. Projekt po raz drugi został dofinansowany przez Fundację Pokolenia, tym razem w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny ze środków Powiatu Tczewskiego. Pomysł na stworzenie projektu ZagrajMy zrodził się w głowie Eliasza Nelke w czasie pandemii.

W ramach najnowszego projektu organizatorzy zakupili ponad 20 nowych tytułów, w tym takie, które zostały wskazane przez samych uczestników. Podczas integracji mieszkańców poprzez gry planszowe nie zabrakło integracji polsko-ukraińskiej. Organizatorzy zapewnili kilka gier w języku naszych wschodnich sąsiadów, a gry w języku polskim były tłumaczone przez Ukrainkę.

Jeżeli ktoś przegapił niedzielne spotkanie z planszówkami, to jeszcze nic straconego. Kolejne rozgrywki już za dwa tygodnie.