Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Doczepią balkony do bloków mieszkalnych
Nasz Tczew

Doczepią balkony do bloków mieszkalnych

Dobra wiadomość dla mieszkańców czteropiętrowych bloków na osiedlu Garnuszewskiego, którzy dotąd nie posiadali balkonów. Spółdzielnia Mieszkaniowa umożliwiła lokatorom wykupienie tak zwanych balkonów doczepnych. Ich instalacja ma ruszyć w drugiej połowie tego roku.

Powstałe w latach 70-tych osiedle Garnuszewskiego charakteryzuje się tym, że w czteropiętrowych blokach nie każde mieszkanie posiada balkon. Po 50 latach pojawiła się szansa dla właścicieli tych mieszkań na dostawienie do ściany budynku tak zwanych balkonów doczepnych o powierzchni 3,5 metra kwadratowego. Temat ten zainicjowali mieszkańcy bloku przy ul. Niepodległości 9.

Spółdzielnia sfinansowała dokumentację, ale koszt zakupu i dostawienia balkonu będzie ponosić właściciel mieszkania. Sposób montażu balkonów doczepnych sprawia, że nie są one obowiązkowe, co oznacza, że niektóre mieszkania je zyskają, a inne nie.

Mieszkańcy, którzy nigdy nie mieli balkonów, mogą je wkrótce zyskać, a co z mieszkańcami, którzy je mają? Istniejące od 50 lat balkony na os. Garnuszewskiego są bardzo małe, mają powierzchnię zaledwie jednego metra kwadratowego przez co niewiele się na nich zmieści. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej poinformował nas, że jest szansa na to, by zostały one w przyszłości powiększone.