Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

karta w strefie
Nasz Tczew

Dodaj swój samochód do Karty Mieszkańca Tczewa

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zachęca posiadaczy karty mieszkańca Tczewa do dodania numeru rejestracyjnego pojazdu w systemie karty. Jest to warunek otrzymania zniżki za opłatę w strefie płatnego parkowania w naszym mieście. Strefy mają wystartować w kwietniu. W związku z tym punkty obsługi klienta karty mieszkańca Tczewa będą działać w zmienionych godzinach.


W programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki podał nowy termin startu funkcjonowania Płatnych Stref Parkowania – to 1 kwietnia. Wiadomo jednak, że wykonawca utworzenia stref może mieć problem z wymalowaniem oznakowania poziomego, bowiem nie sprzyja temu pogoda. Na temat stref w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja z udziałem przedstawiciela firmy-operatora. Relację z konferencji zaprezentujemy niebawem w naszym magazynie.

Dziś przypominamy, że posiadacze karty mieszkańca Tczewa będą płacić połowę mniej, ale muszą swój zarejestrować pojazd, znaczy dodać do konta posiadacza karty. Może to zrobić posiadacz karty mający powyżej 16 lat. Do jednej karty mieszkańca można przypisać jeden numer rejestracyjny. Można to zrobić w formie online zarówno z poziomu przeglądarki internetowej czy aplikacji w komputerze jak i urządzeniu takim jak smartfon. Można oczywiście skorzystać z jednego z trzech punktów obsługi klienta w Tczewie. W związku z tą czynnością, jak i spodziewanym napływem wniosków o wydanie nowych kart mieszkańca zmieniono godziny działania punktów obsług znajdujących. Funkcjonują one rotacyjnie także popołudniami.