Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

inwestycje Swarożyn
Nasz Tczew

Duże inwestycje w zespole szkół w Swarożynie

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie następują duże i pozytywne zmiany. Kolejne dwie inwestycje rozpoczną się w tym roku. Najpierw wybudowany będzie nowoczesny obiekt Branżowego Centrum Umiejętności z pracowniami w dziedzinie bioenergetyki. W planach jest również budowa hali sportowej z wielofunkcyjną infrastrukturą.

Przypomnijmy, że dla zespołu szkół rolniczych w Swarożynie ważne zmiany nastąpiły w 2017 roku, kiedy to zmieniła się nazwa, dyrektorem placówki został Piotr Popielarczyk i co najistotniejsze organ prowadzący – starostwo powiatowe w Tczewie – przekazało szkołę ministerstwu rolnictwa i rozwoju wsi.

Dwukondygnacyjny budynek Branżowego Centrum Umiejętności będzie usytuowany obok istniejącego obiektu z pracowniami-warsztatami rolniczymi. W Branżowym Centrum Umiejętności znajdą się nie tylko pracownie dedykowane bioenergetyce, będzie tu między innymi sala konferencyjna.
Jeszcze w tym roku kalendarzowym przy szkole ma rozpocząć się kolejne duże zadanie inwestycyjne. Budowa hali sportowej z wielofunkcyjną infarstrukturą może kosztować dwukrotnie więcej niż obiekt BCU.

Hala sportowa zostanie wybudowana w miejscu obecnego boiska przyszkolnego, jednak nowe boisko jest zaplanowane obok hali, gdzie obecnie są pola uprawne należące do szkoły. Przy hali zmieści się jeszcze zaprojektowany tor lekkoatletyczny i boisko do koszykówki ulicznej. To zadanie planowane było z ministerstwem rolnictwa od kilku lat.