Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dwie oferty na rowery Mevo 2.0
Nasz Tczew

Dwie oferty na rowery Mevo 2.0

Poznaliśmy oferty złożone elektronicznie w postępowaniu na wybór operatora drugiej edycji Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo. Swoje propozycje zgłosiło dwóch wykonawców. Firma Nextbike, której wcześniejsze odwołania spowalniały proces wyłaniania nowego operatora, nie złożyła oferty.

W trwającym od kwietnia 2020 r. dialogu konkurencyjnym dotyczącym nowego Mevo brały udział trzy firmy. Swoje propozycje zgłosiło dwóch wykonawców: Konsorcjum BikeU i Freebike oraz City Bike Global.

Aktualnie trwa analiza ofert, po czym nastąpi wyłonienie wykonawcy. Metropolia zakłada, że w sierpniu lub najpóźniej pod koniec września nastąpi podpisanie umowy z nowym operatorem, który będzie miał 14 miesięcy na wdrożenie systemu. W związku z tym mieszkańcy Pomorza mogą spodziewać się uruchomienia Mevo 2.0 jesienią przyszłego roku. Spytaliśmy, czy firma Nextbike, przez którą proces wyłaniania nowego operatora był wydłużany, może się jeszcze odwołać.

W drugiej edycji nastąpią zmiany względem pierwszej. Umowa z nowym operatorem będzie podpisana na ponad 7 lat. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin, w tym miasto Tczew.