Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dworek na sprzedaż
Nasz Tczew

Działka na Okrętowej i dworek Piotrowo na sprzedaż

Mirosław Pobłocki w programie Pytania do Prezydenta omawiał plany sprzedaży mienia komunalnego na ten rok. Ponawiane będą przetargi na sprzedaż działki przy ulicy Okrętowej oraz byłego sądu rejonowego. Miasto będzie próbowało także sprzedać zabytkowy dworek Piotrowo.


W ubiegłym roku miasto sprzedało kilka nieruchomości inwestycyjnych, na których można wybudować budynki mieszkaniowe i usługowe. Niepowodzeniem zakończyła się sprzedaż działki przy ulicy Okrętowej na osiedlu Staszica, na której mógłby z powodzeniem funkcjonować market, jakiego brakuje w tej rozwijającej się części Tczewa. Sprzedaż tej nieruchomości została właśnie ponowiona. 9 stycznia ogłoszono przetarg.
W ubiegłym roku nie udało się również sprzedać budynku byłego sądu, chociaż prezydent mówił, że było zainteresowanie przejęciem tego obiektu przez instytucję państwową.

W programie Pytania do Prezydenta zapytaliśmy również o inne nieruchomości, które w ciekawych lokalizacjach miasta nie są zagospodarowane. Od wielu lat czeka na nowego właściciela zabytkowy dworek Piotrowo, położony w jednym z młodszych tczewskich osiedli mieszkaniowych Bajkowe-Piotrowo.
Mowa o głównym budynku dawnego folwarku Peterhof. Zespół dworski Piotrowo oprócz dworku składa się jeszcze z dawnej wozowni i domku kowala.
Przypomnijmy, że w 2015 roku dworek znalazł dzierżawcę, który zamierzał stworzyć tu restaurację z browarem. Po pewnym czasie zrezygnował z inwestowania w ten obiekt i przestał płacić za dzierżawę. Sprawa w 2019 roku trafiła do sądu.
Niewątpliwie zaletą lokalizacji dworku jest położenie w bliskiej odległości wielu potencjalnych klientów, obok wielu domów wielomieszkaniowych. Obiekt wymaga dużych nakładów, a do tego istnieją pewne ograniczenia.
Władze miasta zamierzały szukać nowego dzierżawcy. Prezydent ostatecznie podjął decyzję o sprzedaży. Jeszcze nie jest znany termin ogłoszenia przetargu na sprzedaż dworku ani cena wywoławcza tej nieruchomości.