Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Można korzystać z pomysłów mieszkańców
Nasz Tczew

Można korzystać z pomysłów mieszkańców

Zakończyła się realizacja niemal wszystkich projektów związanych z zeszłorocznym budżetem obywatelskim. W ostatnim czasie oddano do użytku teren rekreacyjny przy al. Solidarności, trakt pieszo-rowerowy przy ul. Sychty oraz dwie nowe czujki monitorujące jakość powietrza. Do wykonania pozostał jedynie napis 3D, który stanie na Nowym Mieście.

Urząd Miejski ogłosił nową edycję budżetu obywatelskiego na rok 2024, a tymczasem przyjrzyjmy się ostatnio oddanym do użytku inwestycjom związanym z rokiem ubiegłym. Pod koniec grudnia zamontowane zostały dwa kolejne małe urządzenia informujące mieszkańców o tym, jakim oddychają powietrzem. Koszt dwóch czujek wyniósł 12 tysięcy zł. Zbierają one informacje o trzech rodzajach pyłów zawieszonych w powietrzu: PM1, PM2.5 i PM10. Podczas konferencji prasowej w ratuszu o szczegółach opowiedziała rzeczniczka miasta.

W ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego zagospodarowano teren sąsiadujący z Kanałem Młyńskim przy wylocie drogi krajowej nr 91 w kierunku Gdańska. Jedna z ostatnich inwestycji dotyczy południowego krańca osiedla Bema przy tak zwanych szklanych domach.

Spośród inwestycji zaplanowanych w budżecie obywatelskim na rok 2022 nie zostaną zrealizowane tak zwane witacze na wjeździe do Tczewa oraz stoły do gier i piknikowania na bulwarze i przy fontannie na Suchostrzygach. Powodem jest wycofanie tych inwestycji przez wnioskodawców. Z kolei ostatnim zadaniem, które będzie realizowane, jest napis przestrzenny Tczewa, który pierwotnie miał stanąć na bulwarze. Po interwencji konserwatora zabytków zrezygnowano z tej lokalizacji na rzecz okolicy dworca PKP na Nowym Mieście.

Przypomnijmy, że kolejna edycja budżetu obywatelskiego wystartuje 24 stycznia. Nowe pomysły na inwestycje będzie można zgłaszać do 13 lutego.