Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dziesiąty Bal Świętych z Arką Noego
Nasz Tczew

Dziesiąty Bal Świętych z Arką Noego

W wigilię Wszystkich Świętych odbyła się okrągła, dziesiąta edycja Tczewskiego Balu Świętych, który jest katolicką odpowiedzią na anglosaskie Halloween. Główną atrakcją jubileuszowego Balu Świętych był koncert znanego dziecięcego zespołu Arka Noego.

Już dziesięć lat minęło od zapoczątkowania w Tczewie tradycji Balu Świętych, który co roku odbywa się 31 października. Wydarzenie zostało przygotowane przez tczewską farę oraz Zespół Szkół Katolickich. Koordynatora balu poprosiliśmy o podsumowanie ostatnich dziesięciu lat.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się przy kościele św. Józefa, skąd korowód wiernych przeszedł ulicami Tczewa aż na plac Hallera. W pochodzie uczestniczyły tłumy. Po przybyciu na Stare Miasto uczestnicy zatańczyli poloneza. Ksiądz Robert Ratkowski przywitał na scenie wiernych i poinformował, że wydarzeniu towarzyszą relikwie świętych. Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert młodych muzyków.

Arce Noego towarzyszył tczewski chór dziecięcy Biedronki. Koordynator Balu Świętych przypomniał, jaki jest główny cel tej inicjatywy.