Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dziesięć zgonów w ciągu tygodnia
Nasz Tczew

Dziesięć zgonów w ciągu tygodnia

W ciągu minionego tygodnia sanepid wykrył 656 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego. W ciągu ostatnich siedmiu dni w powiecie dwukrotnie odnotowano wynik dzienny przekraczający stu nowych chorych. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 49 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało niemal 3 tysiące osób, z czego 1200 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest ponad 1700. Na terenie województwa sanepid wykrył 480 aktywnych ognisk zakażeń.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano aż 10 zgonów spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o siedmiu kobietach oraz trzech mężczyznach. Najstarsza osoba miała 89 lat, a najmłodsza 60. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 31 osób, a w województwie pomorskim 692. W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad 1800 osób. Z kolei nikt nie pozostaje pod nadzorem epidemicznym.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 113 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest 31. Z kolei na ponad 1700 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest ponad 650.