Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

rekiny ckis
Nasz Tczew

Fascynujące i majestatyczne rekiny w CKiS

Pasją Justyny Szumacher jest nurkowanie w naturalnym środowisku rekinów. Niedawno w Centrum Kultury i Sztuki podczas otwartego spotkania “W pogoni za rekinami” opowiadała o nich, pokazując zdjęcia i filmy zrobione podczas jej spotkań z tymi dużymi rybami.

Nurkowanie jest wielka pasją podróżniczki Justyny Szumacher już od 24 lat. Jeszcze większą jest pływanie gdańszczanki z rekinami w ich naturalnym środowisku. Uwielbia nurkować z tymi dużymi rybami i obserwować ich zachowanie. Posiadła wielką wiedzę na temat rekinów. Postanowiła przekazywać ją innym ludziom, by przy okazji przyczyniać się do odkłamywania stereotypów na temat rekinów i zwrócić uwagę na to, że zwierzęta te w wielu częściach świata są przez człowieka zabijane.

Justyna Szumacher jest autorką strony www.rekiny.eu, prowadzi też blog www.myblueworld.pl . O rekinach opowiada podczas spotkań w wielu ośrodkach kultury, szkołach czy podczas eventów podróżniczych. Na spotkanie w Tczewie w klubie muzycznym Centrum Kultury i Sztuki przybyło wiele osób. Niektórzy tak jak prowadząca zafascynowani byli rekinami i mieli już sporą wiedzę na ich temat.