Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zygmunta wrzesień
Nasz Tczew

Przebudowa ulicy Zygmunta Starego na Prątnicy

Zygmunta Starego to główna ulica niedużego osiedla Prątnica, łącząca się z ulicą Jagiellońską czyli drogą wojewódzką numer 224. Kompleksowa przebudowa tej ulicy ucieszy nie tylko mieszkańców “królewskiego” osiedla, ale również osoby uczęszczające do II Liceum Ogólnokształcącego, przy którym jest usytuowana największa w naszym mieście hala sportowa.

Kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny powiedział, że jest także przygotowana dokumentacja na przebudowę ulicy Królowej Marysieńki, przy której jest II LO. Można zatem się spodziewać w następnej kolejności przebudowy właśnie tej ulicy.

Przebudowa ulicy jest możliwa dzięki dofinansowaniu inwestycji z programu rządowego Polski Ład w wysokości 5 milionów złotych. Po przetargu okazało się, że do zadania trzeba było dołożyć jeszcze ponad 1 milion 100 tysięcy z miejskiego budżetu. Modernizacja jest kompleksowa. Ważną i najtrudniejszą częścią inwestycji jest budowa pod ziemią wszystkich mediów, w tym kanalizacji przeciwdeszczowej, dlatego konieczne są głębokie wykopy. W efekcie przebudowy ulica będzie miała nowe nawierzchnie drogi i chodników, nowe kanały technologiczne i oświetlenie.