Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Festyn komunalnika z mnóstwem atrakcji
Nasz Tczew

Festyn komunalnika z mnóstwem atrakcji

Za nami tegoroczny Festyn Samorządowo-Komunalny, który w tym roku wypadł 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, przez co tłum wypełnił Bulwar nad Wisłą. Gwiazdą wieczoru był Wojciech Cugowski, zespół Zakopower i Diamond Skull.

Festyn Samorządowo-Komunalny to już w Tczewie tradycja. W sobotę bulwar nadwiślański tętnił życiem. Swoje stoiska z atrakcjami przygotowały zarówno spółki miejskie jak i placówki kulturalne. Wszędzie na uczestników czekały gry i zabawy, a także poczęstunek w postaci kawy i herbaty, waty cukrowej oraz popcornu. Dla najmłodszych przygotowano m.in. Strefę Malucha, warsztaty artystyczne, zaplatanie kolorowych warkoczyków, puzzle wielkoformatowe czy brokatowe tatuaże. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w fińskich kręglach Molkky czy też skorzystać z darmowych dmuchańców. Chętne osoby mogły dołączyć do bazy dawców szpiku.

Nie zabrakło stanowiska Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Jeśli chodzi o muzykę, to w pierwszej kolejności tczewianie obejrzeli występy uczestników warsztatów artystycznych Centrum Kultury i Sztuki, a w godzinach wieczornych koncert Wojciecha Cugowskiego, zespołu Zakopower i Diamond Skull. Wydarzeniu towarzyszył zlot foodtrucków.