Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowak i Daria
Kultura Nasz Tczew

Francuska muzyka na dziedzińcu Fabryki Sztuk

To był wieczór pełen muzycznych doznań na dziedzińcu Fabryki Sztuk. Muzykę świata z przewagą francuskich piosenek zaprezentowało trio L’Aperitif, czyli wokalistka Daria Zaradkiewicz oraz akompaniujący jej Paweł Nowak i Maciej Sadowski.

Znany w Tczewie wirtuoz akordeonu Paweł Nowak w Fabryce Sztuk koncertował już kilka razy. Prezentował się w różnych konfiguracjach. Trio L’Aperitif to przede wszystkim połączenie akordeonu z wokalem Darii Zaradkiewicz, dla której wielką pasją jest muzyka francuska. Wraz z kontrabasistą Maciejem Sadowskim zaprezentowali klasyczne melodie zaczerpnięte od Edith Piaf czy Josephine Baker, jak i utwory współczesne – takich wykonawców jak Zaz.


Daria wygrywała konkursy związane z muzyka francuską, była także laureatką Szansy na Sukces w odcinku z Grzegorzem Turnauem. Podczas koncertu pokazała pełnię swojego talentu. Nie tylko wokalnego, bowiem ważnym elementem jej scenicznej osobowości jest zmysłowy taniec. Podczas koncertu najczęściej słuchacze przenosili się do Paryża, ale Zaradkiewicz hipnotyzowała widzów także po angielsku i hiszpańsku.

Finałem koncertu było Libertango argentyńskiego mistrza Astora Piazzoli, ale kończący wstęp bis nawiązał do głównego tematu koncertu czyli klasyki piosenki francuskiej.