Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wystawa w drodze
Kultura Nasz Tczew

W Fabryce Sztuk artystki w drodze z rodziną

Fabryka Sztuk zaprasza do zwiedzania zbiorowej ekspozycji sztuki z cyklu “W drodze”. Kuratorka wystawy Danuta Joppek zatytułowała tegoroczną odsłonę cyklu “Rodzina”. Do udziału zaprosiła zaprzyjaźnione artystki wraz z ich dziećmi i wnuczętami.

Jest to czternasta wystawa z cyklu „W drodze…” – zbiorowych ekspozycji sztuki organizowanych przez Danutę Joppek. Już po raz szósty cykl gości w tczewskiej Fabryce Sztuk. Do udziału w wydarzeniu kuratorka zaprosiła kilkanaście uznanych artystek, jak również ich dzieci czy wnuczęta.


Można zobaczyć prace artystek z całej Polski, najwięcej z Trójmiasta, ale również z zagranicy – z Francji, Kanady czy Ukrainy. Zapytaliśmy Danutę Joppek o kryterium doboru artystów.

Wszystkie artystki podczas wernisażu miały okazję opowiedzieć o swojej sztuce i ciekawym, jak się okazało, doświadczeniu jakim było pokazanie prac swoich dzieci. Młodą część wystawy reprezentowały dzieci i młodzież w wieku od 13 do 27 lat. Ekspozycja była bardzo różnorodna, ale, co podkreślało wiele osób, świetnie zaaranżowana.