Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gala wolontariatu za nami
Nasz Tczew

Jedenasta gala wolontariatu za nami

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego po raz jedenasty zorganizowała galę wolontariatu. Podczas spotkania w świetlicy wiejskiej w Czarlinie swoje nagrody wręczali także przedstawiciele gminy wiejskiej Tczew.

Wolontariusze są wszędzie, pracują bez wynagrodzenia poświęcając swój czas i zaangażowanie zarówno przy dużych, jak i mniejszych imprezach lokalnych i ogólnopolskich. Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego w tym roku zaprosiła na jedenastą galę wolontariatu, by pokazać, jak ważną rolę w społeczności pełnią osoby angażujące się w tę formę działania. Na spotkaniu w Czarlinie doceniono nie tylko najaktywniejszych wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa wspomagające inicjatywy społeczne i działające na rzecz dobra wspólnego. Najpierw wręczono nagrody i wyróżnienia dla działaczy społecznych w gminie wiejskiej Tczew.

Wolontariuszem roku został Paweł Kasiarz, inicjatywą roku – obchody 730-lecia Śliwin, a firmą przyjazną wolontariuszom – JK Company Jakub Kukuła. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach 11 powiatowej gali wolontariatu. Wolontariuszem roku została Maria Nowaczek, doceniono także grupy wolontariuszy: Young Heroes, Wolontariat Opiekuńczy przy Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie i Klub Aktywnych przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie. Instytucją przyjazną wolontariuszom zostało Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Animatorami roku – Barbara i Zygmunt Rajkowscy. Powiat docenił także Obchody 730-lecia Śliwin jako inicjatywę roku oraz JK Company Jakub Kukuła jako firmę przyjazną wolontariuszom.

Galę uświetnił występ Przemka Radziszewskiego. Podziękowania w imieniu powiatu tczewskiego dla wszystkich wolontariuszy złożył Marek Modrzejewski, przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego.