Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus w domach samopomocy
Nasz Tczew

Koronawirus w domach samopomocy

W ostatnim czasie w tczewskich Środowiskowych Domach Samopomocy wykryto u kilku osób zakażenie koronawirusem. Placówka podjęła kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii.

Od soboty powiat tczewski znajduje się w strefie czerwonej, a wcześniej był objęty strefą żółtą. Mieszkańcy powiatu muszą poza domem zakrywać usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny. W miniony weekend w powiecie tczewskim policjanci ukarali 24 osoby mandatami, a jedną osobę skierowali do sądu.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 11 tysięcy zachorowań. W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyła rekordowa ilość nowych zakażeń, bo aż 123. Rekord dzienny odnotowano w poniedziałek i wynosi on 23 osoby. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowały 432 osoby, z czego 171 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 255.
W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano cztery kolejne zgony spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzech kobietach – 76-letniej, 83-letniej i 91-letniej oraz o 76-letnim mężczyźnie. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 6 osób, a w województwie pomorskim 177. W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad tysiąc siedemset osób, a 58 pozostaje pod nadzorem epidemicznym.

Na koniec dodajmy, że prawdopodobnie Szpitale Tczewskie zostaną przekształcone w szpital jednoimienny przyjmujący jedynie pacjentów z koronawirusem. Więcej na ten temat powiemy w jutrzejszym wydaniu Naszego Tczewa.