Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gdzie można wieszać plakaty wyborcze
Nasz Tczew

Gdzie można wieszać plakaty wyborcze?

Do wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, pozostaje coraz mniej czasu. Urząd Miejski rozlokował w całym mieście 28 tymczasowych tablic wyborczych, na których kandydaci mogą bezpłatnie wieszać swoje plakaty.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się za półtora miesiąca. Komitety wraz z kandydatami muszą pamiętać o ważnych datach, czyli o deadlinach, jeśli nie chcą stracić szansy na kandydowanie. Komisarz Wyborczy w Gdańsku zarejestrował w Tczewie cztery lokalne komitety. Piąty został odrzucony ze względu na brak wymaganej liczby podpisów. Prawdopodobnie już wkrótce, jak przed każdymi wyborami, miasto zostanie obklejone plakatami z wizerunkami kandydatów na radnych miejskich, powiatowych i do Sejmiku oraz kandydatami na prezydenta Tczewa. Urząd Miejski wyznaczył 28 miejsc, w których zamontowano specjalne, tymczasowe tablice wyborcze.

Prócz Parku Kopernika tablice wyborcze, a obok nich urzędowe, stanęły np. przy SP12, przy skwerze Jana Pawła II, na placu Hallera, w pobliżu budynku poczty na Starym Mieście, przy ul. Jana Sobieskiego, Jedności Narodu czy Żwirki. Do dyspozycji są również dwa zabytkowe słupy ogłoszeniowe.

Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód. W zarządzeniu prezydenta na temat wieszania plakatów czytamy, że Straż Miejska będzie usuwać na koszt komitetów wyborczych treści, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Reklamy wyborcze należy usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.

Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się tydzień po Wielkanocy, czyli dokładnie 7 kwietnia. Tego dnia mieszkańcy Tczewa będą wybierać radnych do Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku, a także prezydenta miasta. Ewentualna druga tura w przypadku wyboru włodarza odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.