Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pomorski samorząd chce pomóc działkowcom
Nasz Tczew

Pomorski samorząd chce pomóc działkowcom

Wystartował specjalny program samorządu województwa pomorskiego wspierający Rodzinne Ogrody Działkowe. Środki można przeznaczyć na budowę, rozbudowę lub modernizację ogrodowej infrastruktury. Łącznie do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych w skali województwa. Wnioski należy składać do 20 marca.

W województwie pomorskim działa około 200 ogrodów działkowych, a liczba działkowców sięga nawet 50 tysięcy. W Tczewie tak zwane ROD-y od dziesiątek lat pełnią ważną rolę zapewniając miejsca na odpoczynek i realizację zainteresowań. Dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim wyjaśnia, na czym polega pilotażowy program wsparcia pomorskiego samorządu wobec ROD-ów. Nie jest on przeznaczony dla indywidualnych działkowców, ale dla elementów wspólnych.

Na realizację programu pomorski samorząd przeznaczy łącznie 100 tys. zł. Aplikacje należy składać do 20 marca. Wnioski będą oceniane przez zespół powołany przez marszałka województwa pomorskiego. Wyniki będą znane w maju.

Urząd Marszałkowski podkreśla, że Rodzinne Ogrody Działkowe to miejsca szczególnie cenne przyrodniczo, są też ważne dla mieszkańców, którzy mogą tam nie tylko odpoczywać, ale i uprawiają ekologiczne warzywa i owoce.