Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

śmieci drożej
Nasz Tczew

Gospodarka odpadami coraz droższa

Od stycznia tczewianie więcej będą płacić za wywóz śmieci. Na ostatniej sesji rada miasta uchwaliła nowe stawki opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi. Prezydent Mirosław Pobłocki tłumaczy dlaczego wzrasta koszt funkcjonowania systemu i wskazuje, że podwyżki wprowadzają niemal wszystkie samorządy.

Podwyżka stawek opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi podzieliła radnych, ale większość – trzynastu – było za jej wprowadzeniem. Dziewięcioro radnych – przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Tczew Od Nowa byli przeciw, jeden się wstrzymał.
Podstawowa stawka za miesiąc od osoby w przypadku śmieci segregowanych wynosić będzie 27 zł, obecnie jest to 24 zł, ale przypomnijmy, że jeszcze w 2019 roku w Tczewie za osobę płaciło się 15 zł i 50 groszy.

Jeśli na nieruchomości nie wypełnia się obowiązku segregowania śmieci, opłata wzrośnie do 81 zł od osoby miesięcznie. Uchwała wejdzie w życie od 1 stycznia przyszłego roku. W programie Pytania do Prezydenta poprosiliśmy Mirosława Pobłockiego o wyjaśnienie rosnących kosztów gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście.