Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkingi do przebudowy
Nasz Tczew

Jakie miejskie parkingi w Tczewie potrzebują remontu?

W ubiegłym roku wybudowano nowy parking na Starym Mieście, ale nie zrealizowano planowej przebudowy parkingów przy cmentarzu komunalnym i urzędzie miejskim. Czy władze Tczewa planują zająć się tymi zadaniami w najbliższych miesiącach?


Formułą programu „Pytania do Prezydenta” jest przekazywanie Mirosławowi Pobłockiemu lub jego zastępcom pytań od widzów telewizji Tetka. Jeden z widzów zapytał dlaczego nie przebudowano parkingu przy ulicy Rokickiej przy cmentarzu komunalnym, chociaż było to w planach na ubiegły rok. Pytał także czy ta inwestycja będzie zrealizowana w najbliższym czasie.


Ze słów prezydenta można wywnioskować, że przebudowa parkingu przy ulicy Rokickiej nie jest inwestycją pierwszej potrzeby. W Tczewie jest jeszcze wiele miejsc gdzie mogłyby być przebudowane lub mogłyby powstać nowe parkingi. Na przykład od lat mieszkańcy wskazują, że należy zagospodarować parking na Nowym Mieście przy ulicy Saperskiej obok sądu rejonowego, a szkołą podstawową numer 11.

Prezydent wskazuje, że problem parkowania na Starym Mieście jest chyba najtrudniejszy w porównaniu z innymi osiedlami Tczewa. Wyjaśnia przy tym, że władze Tczewa próbują się z nim zmierzyć i nabiera przekonania, że u zbiegu ulic Kołłątaja i Czyżykowskiej przy parku powinien być parking z prawdziwego zdarzenia.