Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zwiedzali zakamarki w budynku CKiS
Nasz Tczew

Zwiedzali zakamarki w budynku CKiS

Sprawdziliśmy na przykładzie Centrum Kultury i Sztuki, jak przebiegają zimowe ferie. Najmłodsi tczewianie mieli okazję poznać niedostępne zazwyczaj dla widowni zakamarki w budynku CKiS.

Centrum Kultury i Sztuki zaplanowało atrakcje na pierwszy tydzień ferii. Zorganizowano np. warsztaty plastyczne oraz Minecraft. W minioną środę najmłodsi tczewianie mogli zajrzeć do miejsc wewnątrz budynku CKiS, do których zazwyczaj widownia nie ma wstępu. Dzieci miały okazję poczuć się jak artysta, który przyjeżdża do placówki i ma do dyspozycji np. scenę czy garderobę. Spotkaniu, które miało wymiar edukacyjny, towarzyszyła też szalona zabawa z muzyką, tańcem, światełkami i balonikami.

Przypomnijmy, że przez cały dwutygodniowy okres ferii młodzi tczewianie mogą skorzystać z darmowych atrakcji przygotowanych także przez Fabrykę Sztuk. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała bezpłatne warsztaty w Filii nr 5 przy ul. Wyzwolenia. Najbliższe odbędą się 23 oraz 25 stycznia i będą dotyczyły pracowni artystycznej oraz sceny teatralnej.