Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

jasełka nieśmy
Nasz Tczew

Jasełka niosące dobrą nowinę

Szesnaście prezentacji teatralnych i muzycznych można było zobaczyć podczas jedenastej edycji przeglądu jasełek “Nieśmy dobrą nowinę”. Tę integracyjną imprezę w Centrum Kultury i Sztuki zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie.

To wydarzenie integrujące osoby niepełnosprawne, podopiecznych świetlic sąsiedzkich i środowiskowych, domów pomocy społecznej. Tradycyjnie sala Centrum Kultury i Sztuki była wypełniona. Zarówno wykonawcy jak i publiczność stworzyli szczególną świąteczną atmosferę. Odczuwalna była radość z możliwości spotkania i prezentacji na scenie.

Jasełka prowadził Przemysław Radziszewski. Znany tenor wykorzystywał również swoje umiejętności wokalne – na przykład podczas pokazu tańca przygotowanym przez uczestników oraz kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie pod kierunkiem Bożeny Szczepańskiej.

W przeglądzie dominowały kolędy i krótkie formy teatralne. Jasełkowe prezentacje słuchali oprócz zaproszonych podopiecznych ośrodków pomocy i oglądali też przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, księża.

Organizatorzy ze ŚDS w Tczewie podziękowali wszystkim za przygotowanie występów świątecznymi upominkami i zaprosili na wspólny poczęstunek.