Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

choinka Mikołaj
Nasz Tczew

Święty Mikołaj podróżował po Tczewie i wręczał prezenty

Święty Mikołaj szóstego grudnia był w Tczewie bardzo zapracowany. Od rana odwiedzał przedszkolaków. O godzinie czternastej pojawił się z radosną nowiną przed Urzędem Miejskim, gdzie włączył lampki na największej tczewskiej choince. Wieczorną porą wręczał konkursowe nagrody i upominki dzieciom w Fabryce Sztuk, gdzie zorganizowano szereg atrakcji w bożonarodzeniowym klimacie.

Przypomnijmy, że Święty Mikołaj dzień szóstego grudnia w Tczewie rozpoczął od porannej wizyty w redakcjach Radia Tczew i Telewizji Tetka. Następnie jeździł do przedszkolaków. Łącznie odwiedził wszystkie tego rodzaju placówki w naszym mieście – był w trzydziestu dwóch miejscach – towarzyszyły mu Mikołajowa i pomocnicy-skrzaty z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

O godzinie 14 Świętego Mikołaja mieli okazję zobaczyć mieszkańcy przed urzędem miejskim. Tu w towarzystwie wiceprezydentwó Tczewa Adama Burczyka i Adama Urbana oraz sekretarza miasta Damiana Piskorskiego, najpierw włączył lampki na miejskiej choince, następnie rozdawał dzieciom słodkości.

W Fabryce Sztuk, najpierw na dziedzińcu tej placówki, przed chatą świętego Mikołaja, rozdano dzieciom nagrody za udział w konkursach: plastycznym i na “List do Świętego Mikołaja”. Każdy mógł zrobić sobie z Mikołajem zdjęcie w jego saniach na tle świątecznej chaty. To był dopiero wstęp – potem Mikołaj zaprosił do siebie, gdzie w przepięknej atmosferze śpiewano kolędy, recytowano bożonarodzeniowe wiersze, a Święty Mikołaj rozdawał upominki i słodkości. W tym samym czasie wiele się działo w dwóch innych salach Fabryki Sztuk. Reniferowe rogi, mikołajowe czapki i brody dzieci tworzyły w pracowni koci kociewiaka, a w sali trójdzielnej dzieci i dorośli stawali do wielu wyzwań.