Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

zdolni uczniowie
Nasz Tczew

Zdolni tczewianie nagrodzeni przez prezydenta

Prezydent Tczewa nagrodził uzdolnionych uczniów i studentów za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. W ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży dziewiętnaście osób otrzymało nagrody finansowe o łącznej wartości blisko 15 tysięcy złotych.

Co roku tczewianie mogą ubiegać się o nagrody dla najlepszych uczniów na podstawie wniosków złożonych w Urzędzie Miasta. Za rok szkolny 2022/22 złożono ich 26. Ostatecznie komisja zakwalifikowała dziewiętnaście osób, które otrzymały nagrody finansowe o wartości od 400 do 1200 złotych. W sali obrad rady miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył wiceprezydent Tczewa do spraw społecznych Adam Urban.

O udział w konkursach naukowych w minionym roku szkolnym, także o ulubione przedmioty i pasje zapytaliśmy troje nagrodzonych, którzy są absolwentami tczewskich szkół podstawowych, a obecnie uczniami pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.

Uroczystość uświetniła występem muzycznym jedna z nagrodzonych – Jagoda Szoła. To uczennica Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego w Tczewie, która została laureatką kilku konkursów wokalnych o zasięgu wojewódzkim.