Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

malowali MBP
Nasz Tczew

Młodzież malowała pejzaże w Tczewie i Przemyślu

W siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego otwarto wystawę prac malarskich wykonanych przez młodzież w ramach warsztatów zorganizowanych w Tczewie i Przemyślu.

Warsztaty i wystawa to efekt współpracy dyrektora Miejkiej Biblioteki Publicznej w Tczewie Krzysztofa Kordy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych.

W sali wystawienniczej MBP można podziwiać 60 prac osób, głównie młodych, które zgłosiły się do programu realizowanego w ramach “Roku malarstwa”.

Podczas dwudniowych warsztatów w Przemyślu i Tczewie uczestnicy malowali farbami olejnymi obrazy na tematy wybrane z plenerowej rzeczywistości. Tczewianie mieli za zadanie uchwycić w pejzażu miejskim elementy Starówki, a w Przemyślu malowano pejzaż przyrodniczy na podstawie obserwacji tamtejszego parku. Instruktorem młodych twórców był artysta pochodzący z Wilna absolwent warszawskiej ASP Robert Bluj oraz Ewelina Bluj.

Efekt pracy początkujących artystów i instruktorów profesjonalistów można podziwiać na wystawie, ale również w specjalnie wydanym w ramach projektu albumie.