Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

jubileusz gmina Tczew
Nasz Tczew

Jubileuszowa gala 50-lecia gminy Tczew

Samorząd Gminy Tczew ustanowił rok 2023 “Rokiem jubileuszu utworzenia gminy Tczew”. Z okazji 50-lecia w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta gala.

Gmina Tczew, podobnie jak ponad 2300 innych gmin w Polsce została powołana do istnienia na mocy ustawy z 1972 roku. Obecnie w skład gminy wchodzi 26 sołectw. Władze samorządu przygotowały szereg wydarzeń z okazji 50-lecia, najważniejszą z nich była uroczysta sesja rady gminy połączona z jubileuszową galą. Rolę gospodarzy na scenie pełnili wicewójt gminy Tczew Katarzyna Beringer Kusio i przewodniczące rady gminy Tczew Zenon Lica. W pierwszej części przemówił wójt gminy Krzysztof Augustyniak, do którego później zebrani goście, między innymi senator, posłanki i posłowie, samorządowcy sąsiednich gmin, kierowali gorące słowa życzeń i podziękowań za współpracę.


Takie właśnie osoby zostały docenione podczas gali i otrzymały medale „zasłużony dla gminy Tczew”. Wyróżnienia wręczono Iwonie Kończyńskiej, Szczepanowi Klinkuszowi, Zenonowi Staszewskiemu i Benedyktowi Urbańskiemu. Na sesji nagrodzono także laureatów konkursu plastyczno-fotograficznego pn. „Gmina Tczew w oczach mieszkańca”. Wszyscy goście otrzymali na pamiątkę jubileuszu medale i oprawiony w ramki dokument powołania gminy Tczew.

Zanim to nastąpiło rys historyczny gminy przedstawił Michał Kargul. O charakterze gminy, zmianach w ostatnich latach i rozwoju goście dowiedzieli się dzięki multimedialnemu pokazowi.

Świąteczne, urodzinowe akcenty przeplatane były występami artystycznymi. Na scenie wystąpiła wokalistka Laura Dziąba – finalistka ubiegłorocznego Mam Talent, także uczennice szkoły w Lubiszewie, jak również młoda utalentowana para taneczna, a zwieńczeniem części artystycznej był występ tenora Przemysława Radziszewskiego, któremu akompaniował kwartet smyczkowy i pianista.