Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

progress 11 listopada
Nasz Tczew

Klasyka i muzyka filmowa na Święto Niepodległości

“Vivat Niepodległa” – to tytuł koncertu, jaki 11 listopada odbył się w ramach uświetnienia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Centrum Kultury i Sztuki wystąpiła orkiestra kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa oraz klarnecista Andrzej Wojciechowski.

Koncert rozpoczął się od odśpiewania przez publiczność hymnu polskiego.
Dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej Progress Szymon Morus jest wielkim orędownikiem polskiej współczesnej muzyki klasycznej. W pierwszej części koncertu widzowie mogli wysłuchać prawykonanie utworu “Zmierzch” autorstwa Adama Diesnera. W kolejnej kompozycji swoją wirtuozerią wykazał się klarnecista Andrzej Wojciechowski.

W drugiej części koncertu orkiestra progress zaproponowała bardziej rozrywkowy repertuar. Nie mogło zabraknąć utworów z płyty “Tribute to Grzegorz Ciechowski”, na której Progress zaprezentował zaaranżowane na kameralną orkiestrę kompozycje lidera Republiki.
Słuchacze gorąco oklaskiwali także wielkie polskie filmowe przeboje takie jak walc Barbary z “Nocy i dni” czy utwór “W małym kinie” autorstwa Władysława Szpilmana.