Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Thales hala
Nasz Tczew

Korporacja Thales inwestuje w Tczewie

Firma Thales, która w Tczewie w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej funkcjonuje od 2001 roku, rozpoczęła przy ulicy Skarszewskiej inwestycję, dzięki której ma zwiększyć się produkcja i zatrudnienie o około 20 procent.

Biorąc pod uwagę jak rozwijają się mniejsze i większe firmy funkcjonujące w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej można powiedzieć, że Tczew jak na średniej wielkości miasto jest silnym ośrodkiem gospodarczym. Informowaliśmy niedawno o budowie piątej już hali korporacji Flex, która w Tczewie zatrudnia ponad 4 tysiące osób. Ma ponadto plany budowy dużej farmy fotowoltaicznej. Rozwija się również Eaton Tczew – producent działający w branży motoryzacyjnej. W tczewskim kampusie rozpoczął już działalność Eaton Emobility, produkujący konwertery do aut elektrycznych. Utworzenie linii produkcyjnych nowoczesnych technologii i laboratorium kosztowało koncern blisko 100 milionów złotych.


Niedawno swoje plany inwestycyjne przedstawiła inna korporacja, działająca w tczewskiej strefie ekonomicznej. Wywodzący się z Francji Thales to potentat na rynku światowym w dziedzinie zaawansowanych technologii, który inwestuje w innowacje cyfrowe. W około 80 lokalizacjach w 68 krajach zatrudnia ponad 80 tysięcy pracowników. Czym zajmuje się w Tczewie i jakiego rodzaju rozpoczął tu inwestycję powiedział nam Andrzej Wenta – Globalny Dyrektor do spraw Produkcji Dokumentów w firmie Thales.