Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Podtrzymujmy tradycje wielkanocne
Nasz Tczew

Podtrzymujmy tradycje wielkanocne

Już po raz dwudziesty pierwszy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie odbył się Regionalny Przegląd Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. W tym roku według jury najlepsze świąteczne wyroby przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Czarlina.

W tegorocznej edycji przeglądu tradycji i zwyczajów wielkanocnych wzięło udział 8 zespołów z Kociewia. Wśród gości nie zabrakło samorządowców. W ramach dwudziestej pierwszej edycji można było wziąć udział w warsztatach.

Trzyosobowe jury, w skład którego weszła m.in. wicewójt gminy Tczew, przyznało pierwsze miejsce wyrobom Koła Gospodyń Wiejskich w Czarlinie, drugie miejsce KGW w Zblewie, a trzecie KGW w Kleszczewie. Nagroda publiczności powędrowała do Koła Gospodyń Wiejskich w Pinczynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a osoby wyróżnione talony i puchary.

Panie z KGW w Czarlinie wyjaśniły nam, czym charakteryzują się kociewskie tradycje wielkanocne. Zdobywczynie trzeciego miejsca przypominają, dlaczego warto podtrzymywać tradycje. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyła się nowość Regionalnego Przeglądu, czyli zwierzęta.

Wkrótce na antenie Telewizji Tetka pokażemy dłuższą relację z wydarzenia.