Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

seria Decka
Nasz Tczew Sport

Koszykarze Decki Pelplin z serią zwycięstw

Decka Pelplin w grudniu rozegrała cztery mecze w pierwszej lidze. Wszystkie wygrała. W minioną sobotę pokonała pewnie 99:80 AZS AGH Kraków.

W szesnastej kolejce pierwszej ligi w hali Zespołu Kształcenia i Wychowania numer 1 w Pelplinie Decka podejmował AZS AGH Kraków. Po trzech grudniowych zwycięstwach zespół gospodarzy był faworytem. Już w pierwszej kwarcie pelplinianie pokazali, że są w świetnej dyspozycji. Zbudowali blisko 20-punktową przewagę. Krakowianie nie dawali za wygraną. Po dobrym okresie gry w drugiej kwarcie odrobili połowę strat, jednak gospodarze na więcej im nie pozwolili. Zespół Decka walczył, w ofensywie pokazał wiele atutów, zasłużenie wygrał.

Od początku spotkania bardzo aktywny był Thomas Davies. Ostatecznie Amerykanin zdobył 19 punktów i miał 17 zbiórek. On i kapitan Decki Karol Obarek, zdobywca 20 punktów, poprowadzili drużynę z Pelplina do pewnego zwycięstwa różnicą 19 punktów. Decka po serii czterech grudniowych zwycięstw z 22 punktami w tabeli zajmuje 12 miejsce.