Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

posprzątać Kanał Młyński
Nasz Tczew

Kto powinien posprzątać Kanał Młyński?

Na odcinku Kanału Młyńskiego wzdłuż osiedla Suchostrzygi zalega wiele śmieci. Sprawdziliśmy, kto odpowiada za ich uprzątnięcie.

Nasz widz powiadomił nas o zalegających śmieciach w Kanale Młyńskim na wysokości osiedla Suchostrzygi. Wybraliśmy się we wskazane miejsce z kamerą i zarejestrowaliśmy wrzucone do wody nie tylko plastikowe butelki, ale także np. stary telewizor. Spytaliśmy tczewski ratusz, kto odpowiada za uporządkowanie tego fragmentu Kanału Młyńskiego.

Dla porównania sprawdziliśmy, jak wygląda odcinek Kanału Młyńskiego, za który odpowiada ratusz. Na wysokości osiedla Zatorze nie ma zalegających trzcin czy też śmieci. Sprawdzamy, kiedy mieszkańcy Suchostrzyg mogą spodziewać się podobnego widoku przy swoim osiedlu.

Na Pomorzu Wodom Polskim podlegają cieki o długości 9 tysięcy kilometrów. W związku z tym porządkowanie Kanału Młyńskiego przy Suchostrzygach odbywa się tylko dwa razy do roku. Systematyczne usuwanie śmieci to jedna strona medalu, a druga jest związana z niechlujstwem mieszkańców Tczewa.