Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

trzy miejsca rekreacyjne w Tczewie zostaną dofinansowane z budżetu państwa
Nasz Tczew

1,6 mln złotych na inwestycje

Blisko milion sześćset tysięcy złotych otrzymał Tczew z budżetu państwa na realizację nadwiślańskich inwestycji. Fundusze zostaną wykorzystane na realizację programu „Narodowe dziedzictwo tczewskich terenów nad Wisłą przywracamy społeczeństwu miasta”.

Jeszcze w tym roku powstanie park aktywności w niecce Czyżykowo, przebudowany zostanie plac zabaw na Bulwarze Nadwiślańskim oraz zagospodarowany teren rekreacyjny przy ulicy Flisaków w Tczewie – na osiedlu Staszica. 17 września w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, umowę w tej sprawie podpisali wojewoda pomorski Dariusz Drelich i prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Ten ostatni w programie Pytania Do Prezydenta potwierdził informację.

Kolejne inwestycje nad Wisłą sprawią, że miasto stanie się jeszcze bogatsze w infrastrukturę do wypoczynku i rekreacji, służącą wszystkim mieszkańcom. Dotacja wykorzystana zostanie jeszcze w tym roku. Pieniądze zostały oficjalnie włączone do budżetu miasta, korektą budżetową podczas ostatniej wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Wszystkie trzy inwestycje mają być zrealizowane do końca roku. Trwa realizacja terenu rekreacyjnego na niecce czyżykowskiej, gdzie docelowo będzie plac zabaw, wybieg dla psów, tor pamptruck, boisko do piłki plażowej, ciągi piesze, oświetlenie, elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, będą też nasadzenia zieleni. Z kolei przy ul. Flisaków wybudowane zostały boiska do piłki siatkowej i koszykówki łącznie z ich ogrodzeniem i ławkami. Obecnie trwają roboty budowlane związane z realizacją drugiego etapu, w ramach którego budowane są alejki spacerowe, oświetlenie parkowe i uliczne oraz montaż elementów małej architektury.

Zaś na Bulwarze Nadwiślańskim kompleks zabawowy powiększy się o wielki zamek, który stanie w miejscu wysłużonych drewnianych zabawek. Teren zostanie wyłożony bezpiecznym podłożem, pojawią się nowe atestowane zabawki – a ukoronowaniem całości będzie imponujący zamek dla dzieci.