Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

MBP podsumowanie
Nasz Tczew

MBP podsumowuje rok w czytelnictwie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie podsumowała miniony rok. Statystyki wykazały duże pozytywy. Mimo problemów wynikających z przeprowadzaniem inwestycji, związanych z czasowym zamknięciem kilku placówek liczba korzystających czytelników była wysoka. Podsumowanie przybliża i komentuje dyrektor MBP Krzysztof Korda.

Dyrektor Korda analizując czytelnictwo w ubiegłym roku potwierdził, że największą popularnością w Tczewie cieszy się beletrystyka, czyli różnego rodzaju powieści, a także biografie. Wskazał nawet jakie konkretne pozycje i autorzy byli najchętniej wypożyczani.


Dodał, że dużą popularnością cieszą się obecnie książki w wersji cyfrowej, jakie równiez ma w swojej ofercie MBP w Tczewie.

Przypomnijmy, że MBP w Tczewie to placówka, na którą składa się osiem filii niemal na każdym osiedlu w mieście. Na starówce znajduje się obiekt nowoczesny filii przy ulicy Kościuszki, gdzie znjaduje się również Sekcja Historii Miasta oraz archiwa. W ubiegłym roku oddano do użytku obiekt siedziby głównej przy ulicy Jarosław Dąbrowskiego, który został kompleksowo przebudowany i pełni wiele różnych funkcji.