Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

panele ZWiK
Nasz Tczew

Zielona energia w tczewskim ZWiK-u

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie rozpoczął budowę farmy fotowoltaicznej. Zadanie podzielono na cztery etapy, pierwszy z nich realizowany jest od kilku tygodni i zakończy się w marcu. Łącznie ZWiK ma w planach wybudować farmę o mocy dwóch megawatów.

Do tej inwestycji tczewski ZWiK przygotowuje się od kilku. Potrzebne były: zmiana zagospodarowania przestrzennego uchwalona przez radę miejską, także wykonanie projektu i zapewnienie finansowania.

ZWiK zaplanował budowę na swoim terenie farmy fotowoltaicznej o mocy dwóch megawatów. Inwestycja została podzielona na etapy, a panele będa zlokalizowane w czterech miejscach. O korzyściach z tego zadania, także planach i realizacji mówi dyrektor do spraw technicznych ZWiK w Tczewie Artur Malecki.

W ramach pierwszego etapu zadania budowana jest w sąsiedztwie przepompowni ZWIK-u przy ulicy Czatkowskiej część farmy o mocy blisko pół megawata. Inwestycja ta kosztuje blisko 1 milion 700 tysięcy złotych. Uzyskała wysokie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.