Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ulice kasa
Nasz Tczew

Miasto dołoży do remontów dróg

Inwestycjami priorytetowymi będą w tym roku przebudowy ulic, które otrzymały dofinansowanie z rządowych programów. Pierwsze rozstrzygnięcia przetargowe pokazały, że na remonty dróg potrzeba większych środków finansowych niż są zakładane. Dlatego prezydent będzie musiał z niektórych inwestycji zrezygnować.


Obecnie trudno jest przewidzieć ile kosztować będa inwestycje drogowe. Ceny materiałów budowlanych są coraz wyższe w związku z tym szacowanie inwestycji, ostatnio bywa nieaktualne. Tczewski samorząd po raz kolejny znalazł się w sytuacji, że w budżecie ma zarezerwowaną kwotę niewystarczającą na wykonanie zadania. Tak było w przypadku drugiego etapu przebudowy ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. najniższa oferta o 500 tysięcy złotych przekraczała kwotę jaką na ten cel zamierzał przeznaczyć zamawiający czyli Zakład Usług Komunalnych w Tczewie.

Drugi etap przebudowy Stoczniowców będzie kosztować 3,5 miliona złotych, z czego 2,800 tysięcy to dofinansowanie z rządowego programu wspierania inwestycji startegficznych Polski ład. z tego samego źródła dofinansowana jest w wysokości 5 milionów złotych przebudowa ulicy Zygmunta Starego. Niedawno poznaliśmyu trzy oferty jakie wpłynęły na wykonanie tego zadania. Najwyższa cena to niespełna 7 milionów złotych, a najniższa, zaoferowana przez firmę B&W z Pruszcza Gdańskiego to 6 milionów 100 tysiecy złotych.

Co oznacza, że przebudowa ulicy Zygmunta Starego na osiedlu Prątnica będzie w tym roku realizowana. Zielone światło od władz miasta, w tym rady miejskiej, otrzymała też przebudowa ulicy Ceglarskiej na Czyżykowie, która w tym roku mogłaby się rozpocząć, jednak byłoby to zadanie dwuletnie w większej części sfinansowane z budżetu przyszłorocznego.