Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

milion
Nasz Tczew

Milion do podziału przez mieszkańców

W czwartek (29.12.2016) w tczewskim ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Urzędnicy zaprezentowali aktualny regulamin oraz nowy podział miasta na dwanaście okręgów.

Tuż po nowym roku startuje czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Tczewa będą mogli zgłaszać projekty do czwartej edycji budżetu obywatelskiego od 2 do 13 stycznia. Głosowanie rozpocznie się 28 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi 6 kwietnia. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, także i teraz całkowita pula środków w budżecie obywatelskim wyniesie okrągły milion zł.

Największe zmiany związane z podziałem na okręgi dotyczą osiedla Suchostrzygi i Czyżykowo. Skutek jest taki, że kwota przypadająca na poszczególne okręgi ulegnie zmniejszeniu. To nie jedyna zmiana w nowej edycji budżetu obywatelskiego.

W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczył wiceprezydent Adam Burczyk, niektórzy radni oraz nieliczni mieszkańcy Tczewa. Budżet obywatelski funkcjonuje w Tczewie od 2014 roku. Do tej pory wydano na ten cel 2,5 miliona zł, za które zrealizowano 65 projektów.