Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wokalne talenty
Nasz Tczew

Młodzi i utalentowani zaśpiewali w CKiS

Młoda tczewska wokalistka Kalina Kortas postanowiła zintegrować wokalne talenty z Tczewa i okolicy oraz zachęcić innych do wypróbowania swoich możliwości. Wraz z mamą i z pomocą trenerki wokalnej zrealizowała projekt „Trochę COOLtury proszę!”. Zwieńczeniem ich działań był koncert w klubie muzycznym Centrum Kultury i Sztuki.

Kilka miesięcy temu Centrum Kultury i Sztuki rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami Tczewa w ramach projektu Centrum Inicjatyw Twórczych, który miał zachęcić osoby aktywne z pasjami do działania. Efektem spotkań i rozmów była inicjatywa Kaliny Kortas – 15-letniej wokalistki, której talent wokalny mieszkańcy naszego miasta dzięki występom publicznym i udziałom w konkursach znają od blisko pięciu lat. Wraz z mamą Magdalena Okapiec-Kortas napisała program mający na celu zachęcenie młode osoby lubiące śpiewać do rozwijania tej umiejętności.

W ramach projektu zaproponowano bezpłatne warsztaty wokalne z instruktorką Karoliną Kornas, także konsultacje z psychologiem oraz wspólna zabawę w strefie karaoke. Zwieńczeniem projektu był koncert, na który zaproszeni zostali młodzi wokaliści mający już pewne doświadczenia sceniczne. W większości były to dziewczyny wywodzące się z chóru Passionatka, które mogły pochwalić się też indywidualnymi występami czy sukcesami.

Jako pierwsza wystąpiła Kalina Kortas. Wielki hit „Stund Up” zaśpiewała Zofia Jelonek, Julia Ziółkowska wykonała klasyczne polskie przeboje “Płonie stodoła” Czesława Niemena i “Nieznajomy” Dawida Podsiadły. Wystapiła także Magdalena Drejka, która niedawno podbiła media społecznościowe urokliwym wykonaniem utworu Sanah.
Na scenie zaprezentowali się także chłopacy. 12-letni tczewianin Konrad Repiński ze swoim kolegą Frankiem Świgostem. Są oni śpiewającymi aktorami stowarzyszenia teatralnego Ingenium.

W ostatniej części koncertu zaprezentowały się najstarsze spośród występujących wokalistki, które pokazały na scenie sporą dojrzałość artystyczną. Matylda Szutowicz i Natalia Olechnowicz zachwyciły publiczność wykonując utwory solo, jak i w duecie.
Natalia Olechnowicz zdecydowała się zaśpiewać po raz pierwszy publicznie swój autorski utwór, w którym akompaniowała sobie na gitarze.
Koncert pokazał, że w naszym mieście mamy bogactwo wokalnych talentów o różnorodnych muzycznych zainteresowaniach. Młodym artystom oraz reżyserce koncertu Karolinie Kornas podziękowała na zakończenie Magdalena Okapiec-Kortas. Ostatnie słowo należało do koordynatorki projektu „Trochę COOLtury proszę” – Kaliny Kortas.